FEBS SPECIAL MEETING ON PROTEIN QUALITY CONTROL AND UBIQUITIN SYSTEM IN HEALTH AND DISEASE-14-16 NOVEMBER 2012, KUSADASI-AYDIN

  • Ana Sayfa
  • Genel
  • FEBS SPECIAL MEETING ON PROTEIN QUALITY CONTROL AND UBIQUITIN SYSTEM IN HEALTH AND DISEASE-14-16 NOVEMBER 2012, KUSADASI-AYDIN

FEBS SPECIAL MEETING ON PROTEIN QUALITY CONTROL AND UBIQUITIN SYSTEM IN HEALTH AND DISEASE-14-16 NOVEMBER 2012, KUSADASI-AYDIN

Değerli Meslektaşlarımız,

FEBS (Federation of European Biochemical Societies) tarafından desteklenen 14-16 Kasım 2012 tarihlerinde Kuşadası’nda düzenlenen “FEBS Special Meeting on Protein Quality Control and Ubiquitin Systems in Health and Disease” başlıklı toplantımıza sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Yedi yıldır Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenmekte olan hücre içi protein kalite kontrolü ve yıkımlarını konu alan toplantılar serisinin sekizincisi, bu sene FEBS desteği ile ülkemizde gerçekleştirilecektir.

Toplantımız, Nobel ödül sahibi Aaron Ciechanover’ın da aralarında bulunduğu her biri konularında uluslararası yetkinliğe sahip 25 davetli konuşmacının seminerlerinin yanı sıra 25 sözlü sunum ve poster sunumlarını içermektedir.

Protein kalite kontrolü, ubikitin sistemleri ve otofaji alanındaki çalışmaların yanı sıra konu ile ilişkili olan temel biyokimya ve moleküler biyoloji alanındaki bildiri özetleri de bilimsel komitemiz tarafından değerlendirilmektedir.

Düzenleme komitesi, özellikle genç araştırmacı ve öğrencilerin toplantıya aktif katılımlarını sağlayabilmek amacıyla özel bir çaba içerisindedir. Poster sunumu olarak seçilmiş bildirilerin “speed poster” adı verilen özel bir oturumda 5 dk’lık sürelerle araştırmacılar tarafından sözlü olarak sunulması üzerine çalışmalarımız devam etmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi ilerleyen günlerde toplantı web sayfasında duyurulacaktır. Ayrıca, genç bilim insanlarımızın çalıştaya katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla, TÜBİTAK desteğine de başvurulmaktadır.

Toplantı hakkında genel bilgiye ve kayıt, konaklama, bilimsel program ve sosyal aktiviteler ile ilgili detaylı bilgiye http://www.febs-ub2012.org/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Bu vesile ile toplantımızı destekleyerek kayıt ücretini minimum seviyelerde tutmamıza yardımcı olan FEBS başta olmak üzere, Ege Üniversitesi, Technion-Israel Institute of Technology, Ubiquigent, Bio-RAD ve Inproteolys Network teşekkür ederiz.

Toplantımıza değerli katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımla,

Düzenleme Komitesi Adına,

Doç. Dr. Petek BALLAR
Ege Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi
Biyokimya Anabilim Dalı
Bornova, 35100, İzmir
Tel: (0232) 311 3141